| kata100 a întrebat:

Hey! Daca la Evaluarea Nationala la subiectul 1 punctul B am ascris din punctul meu de vedere fragmentul surprinde... si am mai scris ca mesajul prefigureaza ideea naratorul prin utilizarea limbajului sugestiv.si ..in concluzie... primesc punctaj maxim?straight face ca nu am scris un prim argument, un al doileastraight face

3 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Bună! Depinde de profesorul care corectează. Nu ai de unde să știi cum interpretează el. În mare cred că e ok. Succes!

| kata100 explică (pentru nellyneliana):

Multumesc:*! am scris asa ca noi in clasa nu am facut cu un prim argument ...al 2 leastraight facebig grin

| nellyneliana a răspuns (pentru kata100):

Păi înseamnă că o ok.