| CelebrationsAnonim a întrebat:

Ce ati scris in legatura cu opinia despre fragmentul din "Ciresarii"(evaluarea nationala)? Am nevoie de un raspuns rapid! Multumesc!

5 răspunsuri:
| Alexalice10 a răspuns:

Eu am scris ca autorul vrea sa transmită placerea lecturii si a scrierii si vrea sa îl facă pe cititor sa indrageasca aceste lucruri, la fel ca personajul sau principal, Dan. Si am mai continuat tot in genul asta, am comentat vreo doua-trei figuri de stil care se potriveau. Tu ce ai scris? Crezi ca e bine?

| JustForFewSeconds a răspuns (pentru Alexalice10):

Cam asa am scris si eu...Se vor vedea rezultatele! Cine stie ce corectori prindem ca conteaza foarte mult!

| Phantasmagoria a răspuns:

Cam asa am scris si eu, am vorbit despre ceea ce transmite textul, dar opinia am scris-o la sfarsit,sub forma de concluzie. Si acum imi pare rau, pentru ca, nu sunt sigura daca conteaza sau nu, dar in cerinta scria sa iti spui opinia, iar apoi sa argumentezi opinia, valorificand mesajul cu exemple din text. straight face Deci. daca am inversat ordinea e ceva?

| shawol a răspuns:

Eu la inceput am facut rezumatul textului si apoi mi.am scris opinia. Am avut 13 randuri. Sper sa-mi puncteze ceva thinking

| JustForFewSeconds a răspuns:

Am scris ca este o opera epica in care autorul vrea sa transmita placerea lecturii, ca prin expresivitate isi exprima placerea sa pentru carti...si am tot continuat cu d'astea! Eu nu am stiut ce sa sc la astacrying Tu ce ai scris?