| OmfgItsAlle a întrebat:

Hey Hey. Am o intrebare. big grin. Sunt pe clasa a VII-a si de acum ma gandesc la ce profil de liceu sa dau. M-am gandit la mate info intensiv engleza, dat fiind faptul ca am medie de real si ador engleza[in plus e profilul cu cele mai multe optiuni de facultate.]. Acum vine intrebarea: e cineva la acest profil? =D. E greu? Merita?
Mersi anticipat tuturor celor care vor raspunde.
[ da da. dau funda pentru raspuns detaliatbatting eyelashes ]

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Eu sunt la mate info intensiv info. e destul de greu. daca ai media de 9-10 la mate iti va fi usor. o sa te adaptezi.la info, ce sa zic, inveti algoritmele si gata. o sa fie ceva total nou fata de ce crezi ca te asteapta. engleza, o sa faci ore multe, pe semigrupe. e super. o sa fii intensiv cam la toate materiile.toti se asteapta sa fii foarte bun.nu tine nimeni cont ca n-ai timp de toate.trebuie sa iti faci timp.in primii doi ani e mai greu. apoi nu mai sunt toti atat de rai si ai timp mai mult, orele se axeaza pe mate, info si engleza. daca muncesti mult e bine. e cel mai greu profil dar satisfactia e mare.toti profii sunt mandri de profilul de mate-info.succes

3 răspunsuri:
| xClementine a răspuns:

Si eu voi da la vara tot pe engleza intensiv. big grin Am aflat ca nu e chiar asa de greu dar va trebui sa dai examen scris si oral prin martie sau mai nu stiu sigur. Oricum in primavara.In rest toate informatiile pe care le-am primit au afirmat faptul ca este chiar foarte usor. happy

| QuadruplePersonality a răspuns:

Vaai, eu sunt a VIII si mám gandit foarte vag la treaba asta. dar tu? Nu te complica acum cu asta degeaba. Oricum, intrá 8 ti se vor explica toate profilele, plus ce profile au fiecare licee.

Si daca vrei neaparat sa aflii TOT de pe acum, mai bine ai intrebaó pe doamna/domnul diriginte. Ea/el iti va da mult mai multe detalii, mai ales pentru ca e cadru didactic happy

Sarbatori fericite :*

| OmfgItsAlle explică:

V'as da la toti funda dar nu pot.
mersi mult