| isabella19 a întrebat:

Hey! Ma uitam zilele astea peste facultati si as vrea sa merg la politehnica, automatica si calculatoare mai exact. As vrea sa stiu daca imi pot alege eu domeniul sau ma repartizeaza ei si care este mai bun. Pentru a va reaminti domeniile sunt : Calculatoare şi tehnologia informaţiei si Ingineria sistemelor. Multumesc

Răspuns Câştigător
| goshty a răspuns:

Acolo iti poti alege tu domeniul, insa vei fi repartizata de calculator in functie de media obtinuta.

2 răspunsuri:
| alexutzadob a răspuns:

Buna! primii doi ani la poli sunt la fel, de abia din anul 3 incep specializarile, deci ai timp sa te hotarasti ce domeniu vrei sa urmezi, chiar daca esti la unul si vrei sa te muti la celalalt, cu putin umblat pe la secretariat te poti muta. insa sfatul meu este sa nu vii la poli, ci sa aplici pentru o bursa in afara. eu sunt anul 3 la poli si nu sunt multumita de ceea ce mi s-a predat pana acum. am o cunostinta care a plecat anul trecut in Anglia cu bursa si acolo cica e mult mai ok, nu te imbuiba atat cu materie, se axeaza mai mult pe practica, ceea ce mi se pare si normal. daca vrei mai multe detalii, le poti da un mail celor de la Study Abroad Advising Center, la contact@education-abroad.ro, te mai pot consulta ei. iti urez succes si ai grija ce vei alege in continuare big grin

| pleclastudii a răspuns:

Salut,

Incearca sa te documentezi tu pe cont propriu despre anumite universitati, agentiile vor sa te duci evident la universitatile lor ca sa ia comision!

Poti incepe de aici!
www.pleclastudii.wordpress.com

Mult succes!