| sasaleo123 a întrebat:

Hey, Maine trebuie sa mă duc sa mă înregistrez pentru bac. Liceul mi-a cerut o copie după buletin și certificat de naștere dar buletinul meu este expirat de câteva zile. Este ok dacă îl dau expirat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In actuala situatie de alerta s-a prelungit valabilitatea cartii de identitate pana la incetarea acesteia si inca 90 de zile dupa aceea, asa ca nu este expirata CI si este in regula sa-l folosesti.

| mastadont a răspuns:

Și al meu e expirat însă este în regulă să-l folosești pentru că sunt valabile atâta timp cât ține starea de alertă + 90 de zile.