| luce20022 a întrebat:

Hey
O sa studiem la scoala cartea,, Moby dick" de herman melville? Daca da, in ce clasa?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Nu, nu face parte din programa scolara, din lecturile obligatorii, insa, probabil, iti va aparea in bibliografia optionala, prin clasele a VI-a, a VII-a sau a VIII-a. Chiar daca o vei avea sau nu ca lectura suplimentara, iti recomand sa o citesti pe la 13-14 ani, e o carte de aventuri minunata, perfecta pentru aceasta varsta. Dupa lectura, iti recomand sa vezi si filmul, varianta din 1956, e foarte-foarte bine realizat.
O zi faina si lectura/vizionare placuta iti doresc!