| Makovei_Iuly_1995 a întrebat:

Hey! Salutare TPU! Am ales sa ma transfer de la profilul Stiinte ale Naturii la Stiinte sociale..astazi va trebui sa dau diferenta aceea din latina. As vrea sa va intreb, ce o sa se intample daca pic diferenta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

De adaugat faptul ca nimeni n-a picat niciodata vreo diferenta.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform ROFUIP, citez:
"ART. 222.(1) În învăţământul profesional, liceal sau postliceal aprobarea transferurilor la care se schimbă filiera, domeniul de pregătire, specializarea/calificarea profesională este condiţionată de promovarea examenelor de diferenţă."
Daca nu promovezi examenul de diferenta vei continua liceul la profilul actual.

| alessia5158 a răspuns:

Daca nu promovezi, transferul tau nu se va putea definitiva---cu alte cuvinte, vei ramane la specializarea de la care ai plecat ( profil real, specializarea stiinte ale naturii )

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu promovezi examenul de diferenţă, NU ţi se va aproba transferul şi îţi vei continua studiile la vechiul liceu!

Toate cele bune!