| Ghinionista a întrebat:

Hey, se poate ca la ex 9 sa asociez cu, legende? Cu carti, texte, povesti inventate?

6 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Cu legende poți asocia, dar nu cu "cărți, texte, povești inventate" - cărțile trebuie să fie reale și trebuie ca tu să le fi citit.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Povesti inventate de tine pe moment?, logic ca nu.
Autorul- trebuie sa existe, sa fi existat.
Cartea cu poveștile = la fel.
Mai bine încerci să cauți o carte cu tema respectiva.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

+ Poți să asociezi textul 1 cu textul 2, date de ei, dacă formulezi bine și asa.
Chiar dacă nu o sa primești punctele maxime și mai puține, e ok de cât deloc.
Totuși găsești și liste pe internet, cu textul y care are tema educația, spre ex, etc.

| RoxanaElena007 a răspuns:

Ar merge, dar nu cred ca iei toate punctele, sper sa aveti si voi anul asta subiecte ok si sa fie usor de asociat. Adica e posibil sa pierzi doar 0, 2 parca pentru lipsa autorului. Eu am asociat anul trecut Toate panzele sus de Radu Tudoran cu Dumbrava minunata de Mihail Sadoveanu pentru relatia om-animal. Sper sa gasesti si tu un text de genul sau sa inventezi ceva sa se potriveasca (puncteaza si inventatul) happy

| DiegoAndrei775 a răspuns:

Daca e credibila, da

| Anonim19282882 a răspuns:

Dacă stii autorul da