| CojocaruGeanina05 a întrebat:

Hey! Sunt clasa a 8-a și m-aș gândi să dau la științe sociale, liceul Nichita Stănescu din Ploiești, media de admitere de anul trecut a fost 8.77.
Cam ce medie ar trebui să am la EN pentru a intra?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cauta pe site mediile de admitere de anul trecut si calculeaza. Noi nu putem sti exact cu ce medie s-a intrat.Este un efort pe care trebuie tu sa-l faci. Succes!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună, mediile se pot schimba an de an, fie cresc foarte mult, fie scad, în funcție de notele luate de elevii anului respectiv( corect spus: generatii).
Învață cât de mulți poți și nu renunța la visul tău, în caz de nu intrii acum unde vrei, te poți transfera după.
Succes!

| Fonk a răspuns:

De obicei trebuie sa ai cam aceeasi medie de admitere (de anul trecut), dar nu putem ști daca anul acesta media de admitere va fi mai mare.

Pe scurt incerca sa ai o medie mai mare pentru a intra la sigur.