| KoreGumiho95 a întrebat:

Hey TPU,
Absolventii de liceu cu bac si care se inscriu la facultati au dreptul la somaj? Ms

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă urmezi cursurile unei facultăţi sau şcoli postliceale, NU ai dreptul de a primi şomaj ( decât la finalizarea acestora )!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.dolj.anofm.ro/Informare_absolventi.pdf

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Cei la facultate nu vor mai primi somaj doar cei care nu au luat bacul. Somajul il va lua timp de 3 luni. Pana isi vor gasi fiecare ceva de facut, pe "SLEAU" de munca happy
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

| thezbx a răspuns:

Pai este o chestie in genul asta, dar acum e prea tarziu, actele se depun in mai sauceva de genul. am vrut sa imi pun si eu dar am inteles ca e putin dubioasa faza.