| crazything a întrebat:

HEY TPU! Am o mare problema. Am intrat intr-un liceu pe care nu mi-l doresc totusi am medie de altul (alt liceu 7, 53) iar media mea este de 8, 69..As putea sa ma transfer la liceul dorit? Daca da? Cum? Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

Hei, du-te la liceul care te intereseaza, oricum daca nu gasesti directorul trebuie sa fie secretara, nu este necesar neaparat directorul. Intrebi daca pot sa te primeasca ( sunt obligati sa te primeasca daca au locuri ) le spui ce note ai, ce medie ( elevii buni mereu sunt apreciati ) si daca au locuri te duci la liceul in care esti si iti retragi actele necesare, apoi le depui la liceul dorit. Bafta.

5 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Cred ca te poti transfera abia dupa un semestru. O seara placuta sa aihappy

| VladGH a răspuns:

Nu este bine sa copii raspunsurile altora, nu cistigi nimic din asta.

| xtembix a răspuns:

Vorbeste cu directorul liceul la care vrei sa te transferi sa vezi daca mai sunt locuri.

| ThePinkPant3r a răspuns:

Pai trebuie sa te transferi, dar trebuie sa merg la directorul celuilalt liceu si sa vezi daca mai sunt locuri, apoi dai niste teste si gata. Funda?

| claudinho18 a răspuns:

Pai daca din cei repartizati unii nu se inscriu da te poti transfera, in rest nu cred ca este posibilitatea asta acum...