| pantera_6581 a întrebat:

am si eu o nalamurire. Am mai auzit ca se umfla venele la tample. De ce? care sunt cauzele? Cum pot fi tratate? E grav? Necesita consultatie la un doctor specialist? Mentionez ca apar si dureri de cap si de ochi, venele is de culoare albastra si is umflate tare, se simt la pipait si se vad in oglinda. Astept raspunsul vostru urgent! Dau funda:Xpuppy dog eyes3

Răspuns Câştigător
| maryus92 a răspuns:

Trebuie cel mai probabil sa mergi la un doctor pentru ca pot fi multe cauze, de exemplu poate fi sinuzita daca te dor ochii insa simti si o durere de frunte si ai nasul infundat, sau poti avea venele umflate de la tensiune, oricum ceea ce trebuie sa faci ii sa mergi la un doctor doar el se poate pronuntawinking

4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi urgent la medic cardiolog neurolog pentru ca se pot spage vase de sange la creier si poti ramane paralizata

| getutageo a răspuns:

Mai sincer si mie mi se mai intampla asa cand ma enervez (si mi se intampla destul de des) si atunci cand ma simn rau...din cate am inteles eu este de la tensiune(scade sau creste foarte repede)

| StancuDaniel a răspuns:

Raspunul e usor
si mie mi se intampla asta datorita faptului ca ne enervam foarte tare si nu e bine deloc cel mai bine incerci sa te calmezi pe loc deoarece poti ajunge foate grav sa pleznesca un vas si atunci ai riscul de a muri instantaneu cel mai bine merigi la un doctor pentru prescrierea uneri retete de calmare si nu te mai enerva foarte tare (la mine a functionat) tinete de chestia asta cateva luni bune si apoi iti poti reveni
succes!

| pantera_6581 explică:

Nu imi pot da seama ce esigh ma gandeam la o migrena... Aia in ce mai consta? sad