| florin995 a întrebat:

am si eu o problema mai delicata.
Sunt elev in clasa a XI-a si doresc sa ma transfer (in timpul semestrului) tinand cont de faptul ca nu se poate asa simplu, am scos un referat de expertiza medico-pedagogica in care precizeaza ca sufar de o boala, si transferul se face obligatoriu'. Am gasit liceu unde sa ma duc, mi-a aprobat, dar liceul in care sunt acum nu vrea sa ma lase sa plec. Ce e de facut? Tinand cont ca ei sunt obligati sa imi dea stampila. Un raspuns? Merci

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceul in care esti da numai un aviz, nu se poate opune daca liceul unde vrei sa te transferi a aprobat transferul.

| florin995 explică (pentru Ioandelasal):

Stiu, legal sunt obligati, dar nu vor sub nici o forma. Am fost si cu parintii.

| Ioandelasal a răspuns (pentru florin995):

Te poti adresa Inspectoratului Scolar Judetean.