| MarinescuIonut a întrebat:

Sunt in clasa a X-a la liceu cu profil tehnic si as vrea sa ma transfer la alt liceu cu profil uman filologie engleza. Mentionez ca am indicatie medicala de schimbare unitatii scolare si a profilului liceal in baza unui referat de expertiza medico-pedagogica. Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa depui cerere de transfer la liceul cu profilul de filologie, insotita de acel referat.

| MarinescuIonut explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc! Dar la ce diferente se da pentru profilul uman?

| Ioandelasal a răspuns (pentru MarinescuIonut):

Nu stiu, asta va trebui sa afli tu. Stii ce materii ai facut la profilul tau si vezi ce materii s-au facut la filologie si va trebui sa sustii examene de diferenta la materiile obligatorii care sau facut la filologie si nu le-ai facut la profilul tau.