| s3ker a întrebat:

Am trecut in clasa a VIII si imi este cam frica de examenele de la sfarsit in special de cel de la mate deoarece nu prea ma descurc la mate, la romana na mai invat ceva tin sa precizez ca media mea in a VII a fost 8, 85 si chiar nu stiu...mie foarte frica de examenle care vor veni si as spera sa iau o nota mia maricica sa intru la Filologie ca acolo din cate stiu nu prea se face Mate.Ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum sa invat sau, o vorba buna sa ma calmez sad
Funda*

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Ai timp un an de zile sa te pui la punct cu materia. Vorbeste cu profii dupa ore sa iti dea o programa sa stii din ce sa te pregatesti sau sa iti dea niste carti. Trebuie sa iti faci program sa zicem de luni pana vineri 2 ore (temele is separat) sau daca esti prea obosit in week end mai mult, sa zicem sambata si duminica vreo 5 ore. La mate cred ca ai nevoie de meditatii.

2 răspunsuri:
| Danişor a răspuns:

Stai linistit.Totul va fi bine nu iti face griji.Acum dupa parerea mea este mult mai simplu, incearca sa inveti din greu daca vrei o nota buna.

Răspuns utilizator avertizat