| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu la profilul ECO ce materii se includ? Ms.

1 răspuns:
| Ciprian16 a răspuns:

La clasa a IX-a se face contabilitate, economia intreprinderii, studiul calitatii produselor si serviciilor si elemente de tehnologie generala.
la clasa a X- a se fac:contabilitate, ec. intr., scps,
in clasa a XI -a se trece la ciclul superior, deci se fac module: mark. afacerii, planificare operationala, organizarea resurselor umane, contabilitatea evenimentelor si tranzactiilor economice, realizarea activitatii de birou, si alte module de practica.
in clasa a XII-a tot module: mediul concurential, legislatie in administratie, relatii publice si de protocol, negocierea afacerii si altele care se fac in practica.

''Economia intreprinderii''
La clasa aIXa se fac :
contabilitate; studiul calitatii prod.si serv.; elemente de tehnologie generala; matematica financiara; junior achievement-Turism