| MadutzaPuP a întrebat:

As putea sa invat o limba straina online? unde anume?(dati link-uri)

13 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Cel mai bun site dupa parerea mea :)

http://www.internetpolyglot.com/romanian/mainMenu.html

| AnaMaria72 a răspuns (pentru DayByDay):

Da...asa este..eu am invatat spaniola, greaca si rusa intr-un anwinking...este f bun site-ul

| sillvana a răspuns:

Este foarte greu.eu am incercat sa invat engleza si nu a mers.mai bine du-te la niste cursuri pentru limba respectiva de poti ajuta si de net dar singura mai greu reusesti daca este si o limba mai grea.eu am invatat spaniola perfect de la tv dar engleaza nu se lipeste deloc de mine oricat as incercalaughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe you tube

| DanScutaru a răspuns:

Www.livemocha.com e cel mai bun site pentru invatarea limbilor straine

| ddav23 a răspuns:

Desigur. Depinde insa ce limba doresti sa iti insusesti si cat timp esti dispusa sa oferi acestei activitati. Personal, mi-am insusit partial limba poloneza si ebraica in exclusivitate de pe internet, (pentru care am atestat nivel B1). Exista manuale (majoritatea in engleza), soft-uri si diferite aplicatii. Succes!

| cristina107 a răspuns (pentru ddav23):

Cam cît timp ai invațat pe zi?

| ddav23 a răspuns (pentru cristina107):

Aproximativ 6 ore pe saptamana, in weekend, deci cu o ora pe zi, cred ca vei avea un ritm potrivit. Important este sa iti doresti si sa nu te lasi influentata de nimeni.

| ddav23 a răspuns (pentru cristina107):

Dar ce limba ti-ai propus sau iti doresti sa inveti? happy

| cristina107 a răspuns (pentru ddav23):

Mias dori sa învăt turca și ebraica.În prima dintre ele inteleg despre ce este vorba intr-o conversatia pe cind despre cea de-a doua nu am idee de unde să incep. tu cum ai făcut?

| ddav23 a răspuns (pentru cristina107):

Cu ebraica te-as putea ajuta, o studiez de aproape 3 ani, si in particular si la unversitate. Turca am inceput acum 2 luni, dar nu am prea mai avut timp din cauza examenelor. La ebraica poti incepe cu alfabetul. Vreau sa vorbim despre asta...

| cristina107 a răspuns (pentru ddav23):

Si eu vreau să vorbim

| ddav23 a răspuns (pentru cristina107):

Ok, imi poti trimite un mesaj cu o adresa de mail sau numarul de telefon. Sunt din Bucuresti.