| Colban_Anamaria_1997 a întrebat:

ce facultate de medicina este mai buna Iasi sau Bucuresti? Eu sincer as vrea sa merg la Bucuresti dar m-am speriat de ce a fost anul asta. sad

Răspuns Câştigător
| pinacolada4 a răspuns:

Buna, nu stiu care facultate este mai buna, dar pot sa iti spun ca eu am urmat o facultate la Iasi (alt domeniu, nu pot preciza) deoarece am auzit ca este categoric cea mai buna. A fost o experienta nasoala deoarece facultatea s-a demonstrat a fi la pamant cu urmatoarele: organizare, notare subiectiva (in functie de pupincurism), foame de bani...
Presupun ca este cazul multor universitati, dar la Iasi sunt accentuate aspectele respective din cauza saraciei caracteristice zonei.
Am mai avut o experienta legata de sistemul medical din Iasi, care, de asemenea, a lasat foarte tare de dorit. Am fost la n medici si in afara de cei din cadrul spitalului Arcadia, majoritatea sunt niste nesimtiti excroci sau poate doar nepregatiti...
Asta a fost doar experienta mea, informeaza-te mai bine din surse directe, nu din ce spun altii din auzite.
Scuze pentru limbaj, stiu ca o sa regret ca am fost asa directa expunand aspecte sensibile. Daca locuiesti in NE tarii, cred ca nu o sa iti fie greu sa te adaptezi.

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru pinacolada4):

Da multumesc frumos de raspuns este foarte important pentru mine sa stiu detaliat nu vreau sa regeret pe urma!winking

11 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

La Iasi e cea mai buna facultate de medicina din tara.Bafta multa!

| Danzell a răspuns:

Eu zic ca la Iasi.

| Niiiicu a răspuns:

Iasi

| vangaelis a răspuns:

Iasi, profesori profesionisti, medici exceptionaliwinking

| varcolaccc a răspuns:

București e mai buna, de aia e si concurenta asta. Dar si Iasul este buna si Clujul.

| wawe a răspuns:

Eu sunt la cea din Bucuresti, conteaza prea putin la care te duci, fiindca ambele sunt bune.
Important e cat de mult poti si vrei sa inveti.

| Colban_Anamaria_1997 explică (pentru wawe):

Da multumesc am sa vad eu ce aleg.winking

| Nikkkkk a răspuns:

Ai dat pana la urma la Iasi? Daca da, ai regretat?