| irinel2002 a întrebat:

Ce stiti despre Liceul de Coregrafie si Arta Dramatica Octavian Stroia Cluj Napoca? as vrea să dau si eu la arta actorului.
Din ce se dă admiterea?
Au internat?
Cum e acolo?
FUNDĂĂĂĂĂĂĂ!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Liceul are o cladire internat cu 14 dormitoare, duşuri, grupuri sanitare, două izolatoare, centralã termicã proprie, o sală studio de teatru.
Probele de aptitudini sunt aceleasi, valabile pentru orice liceu fin filiera vocationala specializarea "arta actorului" --- vezi probele la pagina 10 din link : http://www.colegiulracovita.ro/......tudini.pdf