| Melinda1219 a întrebat:

Cei care ati dat ECDL, care modul vi s-a parut mai dificil si de ce? Eu am dat doar modulul 1 si modulul 2... fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Castorul a răspuns:

Excel-ul (nu mai stiu exact ce nr de modul e) a fost un pic mai greu din cauza ca trebuie sa nu te incurci in formulele de calcul tongue
Si iarasi o chestie putin mai dificila a fost la Internet, partea de mail pentru ca te pune sa lucrezi in Outlook Express care (daca e sa fim sinceri) nu prea e folosit.
Una peste alta niciun modul nu a fost extraordinar de greu, ce am zis mai sus au fost doar acelea care au fost mai...provocatoare happy Cu un pic de atentie si daca te uiti o data peste cartea aferenta modulului, le treci pe toate fara problemewinking
Multa bafta! happy

| Melinda1219 explică (pentru Castorul):

Din ce carte ai invatat? si pe ce site uri in afara de dualis ai mai gasit teste?:d

| Castorul a răspuns (pentru Melinda1219):

Pai atunci cand m-am inscris pentru examene, profa mi-a zis ca poate da comanda pentru o serie de carti speciale pentru ecdl. Practic era cate o cartulie in care iti explica detaliat ce presupunea fiecare modul. La modului 1 iti zicea toata teoria de care aveai nevoie pentru examen, la modulul 2 iti zicea tot ce trebuia sa stii despre un calculator si windows etc happy
De teste nu stiu, n-am facut teste pe net inainte. Am mers la risc :d Mi-am citit lectia si am asteptat sa vad ce imi pica la examen tongue

| Melinda1219 explică (pentru Castorul):

Foarte tare! auzi, dar pe diploma scire si punctajul obtinut? adica se face o medie aritmetica intre cele 7 module?

| Castorul a răspuns (pentru Melinda1219):

Asta inca nu stiu. Astept de 2 luni sa-mi vina diploma laughing
Din cate am inteles nu scrie nicaieri punctajele obtinute. Scrie doar ca ai promovatwinking

| Melinda1219 explică (pentru Castorul):

Aahappy eu credeam ca tu ai terminat dejabig grin apropo, ce clasa esti? eu nu pot trimite mesaje private si de aceea iti scriu aicibig grin

| Castorul a răspuns (pentru Melinda1219):

Pai le-am terminat big grin Doar ca dureaza cateva saptamani (sau luni in cazul meu) pana iti vine diploma. Si asta pentru ca (la mine cel putin) profa asteapta sa termina examenele o grupa de mai multi elevi si dupa se duce sa ia diplomele pentru toti. Eu care am terminat cumva "intre grupe" trebuie sa astept pana mai termina si altii ca sa ne vina diplomele la toti big grin
Si sunt a 11a tongue Tu? happy

| Melinda1219 explică (pentru Castorul):

La fel si eubig grin daca vrei imi poti lasa id tau in privat si mai vb:d

8 răspunsuri:
| cudyu007 a răspuns:

Mah nu mi s-a parut greu niciun modul... eu am lucrat cv mai mult la net si la acces happy