| PerfectLife a întrebat:

Hey,TPU! Cei de la profilul stiinte-sociale fac si informatica?

10 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Nu,faci TIC. E o porcarie.

| JeSuisElle a răspuns:

Nu faci informatica, dar in schimb o sa faci TIC acesta nu presupune cunostinte in matematica sau informatica. o sa lucrezi in Microsoft office, dar totul sub indrumarea profesorului. Eu sunt la stiinte sociala si fac 2 ore de mate, 2 de fizica, 1 de chimie, 2 psiho ( in clasa a 9-a se face logica ), 4 de romana, 3 de istorie, 2 de geografie, 1 biologie si numai chestii de astea usurele care necesita doar toceala :]]

| michelia a răspuns:

@EllaBLOOM ti-a raspuns perfect si chiar in detaliu.
Ai o ora pe saptamana, dar nu e informatica propriu-zisa, se rezuma la lucru in power point, word, excell si alte lucruri de baza pe care deja le stii de la generala.

| Andeuta a răspuns:

Dap sora mea este si face o data pe saptamana fiindca nu prea se pune accentul pe acesta materie la acest profil

| simina96 a răspuns:

Eu am o prietena la stiinte sociale si face informatica o data pe saptamana.

| elik a răspuns:

Nu se face informatica daca vrei sa vezi mai multe informatii aici sunt toate materile;
istoria, lb.romana(4-6 ore pe saptamana), engleza, franceza(8 ore in total), geografie, matematica(2-4 ore pe saptamana.).
Vei face si biologie, fizica si chimie, in clasa. a 9-a si a 10-a(1-2 ore pe saptamana.). Vei face in a 9-a logica, in a 10-a psihologie, in a 11-a economie si in a 12-a filozofie, la care vei si da teza...

| Hermyone a răspuns:

Da. Dar rar.

| MyaWayne1999 a răspuns:

Cei de la proilul stiinte sociale fac cate o ora de informatica pe saptamana pentru ca au nevoie de aceste cunostinte la bac care se va da in trai parti:
-oral
-scris
-pe calculator

| IAmTheNoNameGirl a răspuns:

Cred ca depinde de liceul la care esti. La mine se face o ora de TIC (tehnologia informatiei) o data pe saptamana!

| AndreewArr a răspuns:

Nu se face. am o sora la stiintele sociale si nu fac.