Întrebare recomandată | iulioara a întrebat:

Da-ti-mi si mie sugestii pentru pregatirea probei orale din cadrul Olimpiadei Nationale de romana...winking

Răspuns Câştigător
| ihacoswhy a răspuns:

Este un interviu in care se va evalua:
- nivelul cunoasterii elementelor de cultura si civilizatie romaneasca - te poti orienta spre traditiile legate de nunta, botez, inmormantare din zona din care provii, de exemplu, prezentarea unui costum popular;
- pragmatica discursului oral.
Cu alte cuvinte, trebuie sa iti perfectionezi tehnica oratorica.
Bafta!

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Cumpără-ţi o periuţă de dinţi!

| mrsjacksonhere a răspuns:

Esti la faza nationala la olimpiada de romana si faci greseli? Se scrie "dati-mi", draguto.Sorry,e grav.

| ihacoswhy a răspuns:

A zis raspunsuri serioase

| Florentin98 a răspuns:

Spalate pe dinti!