| Cristinaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Având în vedere că în Ordinul Ministrului Educatiei nr. 5220/2011 se solicită elaborarea unor subiecte de dificultate medie pentru examenul de limba şi literatura română din cadrul Evaluării Naţionale 2012, REALITATEA.NET solicită Minsterului Educaţiei să modifice baremul probei de Limba şi Literatura Română, astfel încât la punctul 3 al subiectului II să fie două răspunsuri corecte: atât "subiectivă", cât şi "predicativă".

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......56231.html =p~ iuhuuuuu.

2 răspunsuri:
| Motanul239 a răspuns:

Este predicativa!
Am intrebat 10 profesori!
si alti 5 au spus ca este ambele...
ma rog.....nu am dat examenul deci..nu-mi pasalaughing

| Merisanu_George_1998 a răspuns:

Bine ar fi ca am scris predicativa la subiectul ala