| edy45svmag a întrebat:

Hey,TPU! Daca mai muncesc putin, as avea sanse sa iau la examenul de capacitate peste 9 la matematica daca am luat 8, 80 la simulare? happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, desigur. Dar sa stii ca nu mereu este mai grea simularea decat examenul, ci doar nu esti tu destul de obisnuit cu exercitiile. Iar la examen se mai adauga lectii pe care inca propabil nu le-ai facut (spre exemplu, la romana, genul dramatic). Deci da, ai luat o nota buna si o poti mari.

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Heyy, simularile sunt facute in asa fel incat sa fie mai grele decat examenele in sine, eu luasem 9.20 in simulare si 9.83 in examen xD. Bafta!

| flash2002 a răspuns:

Eu m-am pregatit foarte mult pentru simulare, dar spre dezamagirea mea am luat 4.20 la matematica. Nu stiu ce sa ma fac sad

| AdmC a răspuns:

Normal si chiar lejer.

| AdmC a răspuns:

Normal. E destul de usor sa cresti de la 8, 80 pana peste 9 pentru ca deja inseamna ca intelegi foarte bine trebuie doar sa muncesti putin mai mult.