| PaPi a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei de carti de dragoste care le-as putea citi. Ceva contemporan daca se poate. merci anticipat.

6 răspunsuri:
| geoox550 a răspuns:

Nu stiu cat de contemporan este inca mie mi-au placut foarte mult urmatoarele carti de dragoste:
1. Lovestory - Erich Segal
2.Scrisoare de dragoste - Mihail Drumes
3.Invitatie la vals - Mihail Drumes
4. Dama cu camelii - Alexandru Duma fiul
5.seria Casa Noptii - P.C Cast si fiica sa Kristen Cast (eu sunt la a 6-a carte si este foarte frumoasa, seria este inceputa din 2004 sau chiar mai repede)
Bafta la ales!

| Swordsman a răspuns:

Vezi ca e o trilogie, Emblema Leului de francine rivers, sunt 3 romane super tari

| anduktz a răspuns:

Violul de sanda brown, suflete pereche de cecelia ahern, multumesc pentru amintiri cecelia ahern, p.s te iubesc de cecelia ahren, cadoul de cecelia ahren, dansul pasiuni de mary jo putney, Matase frantuzeasca- Sandra Brown, Juramantul uitat- Sandra Brown, Panza de paianjen- Sandra Brown, Copilul nascut joi- Sandra Brown,
Sa nu trimiti flori- Sandra Brown,

| JustMe12 a răspuns:

Aproape casatoriti, Privilegiul....sunt super..nu mai stiu de cine sunt scrise:*

| Sabryna2997 a răspuns:

Cartea nuntii de George Calinescu nu chiar contemporan dar foarte captivanta,
sau incearca cartile cu vampiri.

| Florentiu01 a răspuns:

Sex and the city.