| Constantin_Catinca_Stefana_1996 a întrebat:

Deci am o nelamurire. Eu as vrea sa dau la uman, dar nu stiu ce sa aleg dintre filologie si stiinte sociale.SI CHIAR NU STIU LA CE LICEU SA MERG! Deci ce sa aleg filo sau SS? si ce liceu bun imi recomandati *mentionez ca stau in Bucuresti, in drumul taberii! Mulrumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ladyiulia a răspuns:

O diferenta foarte mare intre stiinte sociale si fiolologie nu este... doar ca la filologie faci latina dai teza la latina in schimb la stiinte sociale faci matematica (la un nivel usor) astea pana in clasa a 12 a la stiinte sociale latina este exclusa din clasa a 11 a iar la filologie matematica este exclusa din clasa a 11 a eu asi opta pentru stiinte sociale daca asi fi in locul tau un liceu foarte bun din toate punctele de vedere ar fi Colegiul National Elena Cuza dar aici nu ai profil de stiinte sociale...happy Spor la alegere happy:*

1 răspuns:
| Popa_George_1997 a răspuns:

Eu zic sa te duci pe filo ca e mai bine decat pe stinte.Si un licee bune ar fi Creanga Caragiale Sc Centrala da depinde si ce medie ai ca nu poti intra la orice liceu fara o medie buna.