| ilinc a întrebat:

eu inca nu stiu ce profil sa aleg pentru liceu:filologie, mate-info sau stiinte sociale. in fine, intrebarea este:daca aleg spre exemplu stiinte sociale, pot sa continui la facultate cu mate-info? sau cu ceea ce incep trebuie sa termin?

Răspuns Câştigător
| Striker14 a răspuns:

Mate-info a fost alegea mea, si sincer nu o regret, e cel mai tare profil, acum depinde ce vrei. Daca dai la poli, nu ai de ce sa te duci la altceva in afara de mate-info, iar daca dai la medicina poti da la stiinte sau la mate-info (cunosc colegi care au ajuns in Franta la medicina de la mate-info, dar e putin mai greu). De filo si stiinte sociale nu stiu ce sa zic...filo nu mi se pare o optinune prea buna, dar daca nu iti place deloc matematica, mergi acolo.

2 răspunsuri:
| carmen1008 a răspuns:

La facultate nu prea conteaza ce profil ai facut la liceu.Totusi,daca vrei sa ai o pregatire mai buna, te-as sfatui sa dai la mate info, daca vrei sa continui cu asta la facultate

| lidiuta a răspuns:

PAI nu odata ce ai ales stiinte sociala nu poti continua la facultate cu mate-info.Cu ce ai inceput cu aia ai terminat. Sper ca te-am ajutat!