| MegaParty a întrebat:

Salut sunt a-8a si trebuie sa aleg un profil pentru liceu as vrea la stiinte sociale dar am auzit ca nu prea ai multe optiuni ca sa mergi la facultate. Diriga ne-a zis ca cei de la mate-info se pot duce la orice facultate.Eu as vrea sa merg la Management si marketing si daca as face stiinte sociale as putea sa merg la aceasta facultate sau trebuie sa ma duc la mate-info.
Va rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| HenkyPenky a răspuns:

Eu sunt la socio si este usor pentru ca imi place literatura...Cu matematica nu ma impac de niciun fel.Da, cu matematica ajungi departe in viata, daca iti place si o intelegi.Eu nu as fi facut fata la un profil de genul. Poti sa mergi la Management si Marketing daca faci stiinde sociale

| MegaParty explică (pentru HenkyPenky):

Chiar eu credeam ca trebuie sa faci mate-info pentru ca trebuie sa dai la admitere si la matematica dar daca zici tu iti multumesc foarte tare.

3 răspunsuri:
| lonewulf a răspuns:

Cu sociologia si prostii din astea, mori de foame! Astea sunt profile de fete, nu de barbati. O femeie daca nu e in stare de nimic, isi gaseste unul cu bani si a terminat povestea.S-a aranjat pe viata. Tu ca barbat ce faci cu sociologia?! Iti zic eu: nimic! Viitor somer. Stiu ca suna dur, dar asta e realitatea.
Fi barbat si alege ceva pe mate-info, chestii din astea. Daca ai conditie fizica buna, fa un liceu militar (aici chiar ca te-ai scos mai tarziu!), sau o scoala de mecanici auto-etc daca te pasionea. Desi nu cred ca mai exista.
Stiinte sociale? Da, daca scopul tau e doar sa agati tipe, da! E perfect. Dar pe la 25 o sa zici de ce naiba nu ai ales altceva, de ce nu te angajeaza nimeni si de ce tipele fug dupa aia cu bani si tu nu ai happy
Cheia e la tine. Vb unei reclame happy

| HenkyPenky a răspuns (pentru lonewulf):

Si daca nu e bun la matematica sau stiinte exacte ce face? Repeta 2-3 ani? Ca mecanic auto crezi ca ajunge departe? Sa fim seriosi...