| Vasiuk a întrebat:

eu si prietena mea mea vrem sa mergem vara la o tabara de engleza, unde sa inoptam vreo 2 saptamani, dar sa fie fara LECTII. Sa comunicam doar in engleza si ATAT. Aveti idei?
Apropo, trebuie sa fie in Moldova sau Romania

1 răspuns:
| ovidius a răspuns:

Pentru strict comunicat în engleză e suficient un drum în Londra (la wizzair au preţuri imbatabile dacă rezervi din timp). Dacă nu ai bani pentru aşa ceva, caută vreun voluntar de la PeaceCorps. Sigur sunt prin toate oraşele. Puteţi organiza în aşa fel lucrurile încât să staţi împreună cât mai mult timp.

Însă o tabără de engleză fără niciun fel de lecţii -SINCER- mi se pare o aberaţie.

Decizia îţi aparţine.