| AzaRay a întrebat:

Maine am concursul "Lectura ca abilitate de viata" si am un subiect la care nu ma prea pricep. Este vorba de a explica in 15-30, uneori imi zice maxim 20/15/10 ce relatie exista intre mesajul verbal si cel vizual de pe afis. Ar putea cineva sa imi dea un algortim, ceva care "sa imi faca munca mai usoara"?

Răspuns Câştigător
| lulu03 a răspuns:

Pai, nu exista un anumit altogoritm... NU uita totusi sa incepi cu dupa parerea mea, uite-te bine la ilustratie si la mesaj, pentru ca nu la toate subiectele mesajul scris ilustreaza ce sugereaza imaginea.Succes maine, apropo! Aaa... si nu uita sa numerotezi la inceputul fiecarui rand numarul randului pentru ca iti mai acorda un punct daca faci asta! Si nu te mai chinui sa rezolvi; o sa vezi maine si o sa-ti vina inspiratia pe moment laughing

6 răspunsuri:
| OohAnamaria a răspuns:

Si eu il am maine....Mult succes!

| AzaRay explică (pentru OohAnamaria):

Mersi, am luat locul III. Sper ca si tu te-ai descurcat! happy

| OohAnamaria a răspuns (pentru AzaRay):

Eu am luat 53 de puncte(nu stiu locul). Felicitari!

| AzaRay explică (pentru OohAnamaria):

Dar ce clasa esti? Mersi! happy

| OohAnamaria a răspuns (pentru AzaRay):

A opta.Tu?

| AzaRay explică:

Deci am fost ambele nivelul 2. Eu sunt a VII-a.