| NoName_9844 a întrebat:

Hey TPU` prietena mea care este clasa a IX s`ar putea sa abandoneze scoala pe semestrul II, pleaca din Romania pentru 6 luni. Si in afara de asta vroia sa se transfere acum pe semestrul II la un liceu de arte (muzica), cu examen. Daca in Iunie asa vine inapoi in Romania s`ar putea inscrie la liceul respectiv de arte? incepand din nou clasa a IX a?

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

... e cam complicat, dar e pacat de munca ei sa plece in pauza dintre semestre! banuiesc ca este posibil! cred ca ar tr sa vb cu directorul scolii!

| mgtow a răspuns:

Da se va putea inscrie dar va incepe din nou si va pierde 1º semestru

| florinell a răspuns:

Sigur ca poate, isi ingheata acum anul si in sepembrie se transfera la acel liceu de arte, dar trebuie sa vorbeasca de pe acum cu directorii!