| ImCalledLamă a întrebat:

Stau in Bucuresti, sector 2 in zona Iancului. Acum invat la Scoala 46 pe care NU o recomand si vreau sa ma mut. Am cateva optiuni dar nu stiu care e mai buna:
-Scoala 51
-Scoala 49
-Scoala Iancului
-Si mai e o scoala in spate la ProTv, 56
Spuneti-mi va rog, unde sunt profesori buni care vin la ore, unde se lucreaza, unde sunt copii cuminti cu bun simt etc. Ati prins ideea. Multumesc love struck

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cea mai buna scoala din zona este 56, fara discutie. Sunt profesori foarte buni, copii care invata, iar scoala ii stimuleaza spre performanta. Au elevi calificati la numeroase olimpiade nationale in fiecare an si rezultate excelente la admiterea in liceu (majoritatea copiilor lor merg la Mihai Viteazu, Sava si Cosbuc).
Scoala 51 este si ea o scoala buna, cu elevi care invata si care au rezultate foarte bune la admitere, unde poti face cu usurinta performanta.
Despre celelalte nu stiu prea multe, dar evident 56 este de departe cea mai buna din zona (si una din primele 3 din Bucuresti)

| ImCalledLamă explică (pentru Brigaela):

56 are sala de sport? Mare...dotata, la 46 e o sala de clasa mica, prafuita cu saltele rupte. Profesorii vin la ore, nu? Eu sunt cea mai buna din clasa aici si am avut si am in continuare foarte multe probleme cu colegii.

| Brigaela a răspuns (pentru ImCalledLamă):

Da, are sala de sport. Cu siguranta profesorii vin la ore, fiindca exista o disciplina destul de stricta in scoala. Nu cred ca acolo vei avea probleme cu colegii, poate doar ca va trebui sa inveti mai mult ca sa continui sa fii cea mai buna

| ImCalledLamă explică (pentru Brigaela):

No problem. Sper sa gasesc loc :/

| Jokyo a răspuns:

Eu sugerez ori scoala 56 ori scoala 49 big grin