| SalvatoreLeon a întrebat:

sunt clasa 12 daca raman corigent pe vara mai pot da bacul anul asta? Mie diriginta mi-a spus ca, chiar daca raman pe vara pot da corigenta inainte de bac si sa o iau si dupa sa ma inscriu la a 2 a competenta sau nu stiu ceva de genu e adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Corigentele se dau inaintea sesiunii de toamna a bacalaureatului. Ai timp sa te inscrii. Dar la ce note ai, ma intreb daca mai poti salva ceva. Poate daca te pui serios cu burta pe carte de azi. Ba nu, de ieri. Gindeste-te serios la viitorul tau.

11 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Dai bacul anul asta dar nu in prima sesiune, ci in cea din toamna happy

| SalvatoreLeon explică (pentru ZEU93):

Mdah nasol ca acum la vara plec din tara sad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai corigenta iar bacalaureatul in sesiunea de toamna.

| SalvatoreLeon explică (pentru anonim_4396):

Adica? am 4 pe primul semestru iau acum iar 4 pe al 2 lea si dupa cum se termina scoala pot da corigenta? in asa fel incat sa am timp sa ma inscriu pentru bac? astept raspuns Funda daca ma lamuresti mai bine big grin

| SalvatoreLeon explică (pentru anonim_4396):

Am vrut sa fac doar 10 clase dar am zis sa-mi creez un viitor si le-am facut si pe astea 2... Daca nu intru in bac toti acesti 2 ani se vor duce pe apa sambetei si am si invatat de 1 luna m-am pus cu burta pe carte imi va distruge viitoru daca nu-l iau Dar cum numai e mult timp matematica o voi amana pe anul viitor voi lua doar la biologie si romana si la anul dau si la matematica big grin Multumesc pentru raspuns o zi buna!

| anonim_4396 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Chiar e pacat sa pierzi acesti doi ani. Spor la invatat. O zi buna si tie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Da. Corigentele se dau inaintea sesiunii de toamna a bacalaureatului. Ai timp sa te inscrii. Dar la ce note ai, ma intreb daca mai poti salva ceva. Poate daca te pui serios cu burta pe carte de azi. Ba nu, de ieri. Gindeste-te serios la viitorul tau.

| e1xtz a răspuns:

Heyyy..pai abia suntem in martie.Pana sa te gandesti la bac, care uite cat de greu se ia acum, de ce nu te mobilizezi sa nu ramai corigent?! sunt sigur c orice prof(a)daca ar vedea rezultate vizibile la tine in ultimul trimestru nu te-ar lasa pe vara intr-a 12-a fiind

| SalvatoreLeon explică (pentru e1xtz):

Am pe primul semestru 4 media si acum mi-a dat un 2, 3 nici cu 10 numai trec si mi le da fara sa ma duc la ore... nici nu stiu cand ma rog asta-i partea a 2 a Eu am vrut sa fac 10 clase le-am facut si pe astea 2 datorita bacului daca nu iau bacul viitoru meu se duce pe rapa pur si simplu imi distruge viata

| SalvatoreLeon explică:

Cum adica in sesiunea a 2 a?

| detty24 a răspuns:

Poti da bacul doar in sesiunea a doua sad

| Sabitza_Iulii_1994 a răspuns:

Buna as avea o intrebare daca ramai corigent pe vara, si ai luat corijare dar inainte de corijare te-ai inscris la bac se ia in considerare cererea de inscrire?