| Zanisoara a întrebat:

sunt clasa a 8- a si nu stiu ce profil sa aleg,As vrea stinte ale naturii sau sociale ca e mai usor,da nu e un profil prea bun.Te primeste la facultatea pe care o vrei indiferent pe profil? Eu as vrea sa devin doctorita/asistenta sau profesoara.Ce profil imi sugerati sa aleg? Ma pricep si la mate,dar acolo faci ogramada de matematica de te doare capul, e stresant+poate dai de un profesor in care nu intelegi nimic din ce preda.Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa dai admitere la orice facultate indiferent deprofilul liceului urmat.Admiterea se face in/pe baza cunoasterii perfecte a materiei care poate fi si una pe care nu ai studiat-o intensiv la liceu.

1 răspuns:
| Irinna_Lola_1997 a răspuns:

Stinte ale naturii nu stiinte sociale.E cel mai bine si te accepta oriunde.Ai tot ce iu trebuie si nu faci multa matematica.E cea mai geniala alegere! Pup!