| NikkiNicole a întrebat:

Hey TPU... vine clasa 8-a, mda examene....presiune,trebuie sa invat foarte foarte mult. Si imi este lene sa invat sa stau mereu cu caietul si cartea langa mine,mai ales ca ii vreme buna si as vrea sa ies la o plimbare la o joaca,ceva,si nu am chef sa stau in casa
Intrebarea este: Cum sa fac sa imi stea mintea acolo, sa am chef de invatat si sa prind ceva din ce citesc?
Dau funda la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Fii atenta in timpul orelor ca sa intelegi din clasa. Daca nu poti, gaseste-ti un motiv pentru care sa fii atenta. De exemplu imagineaza-ti ca si persoana pe care o admiri cel mai mult a trecut prin asta si vrea sa vada cum reusesti si tu. Daca intelegi din clasa cum se rezolva si cum se face in timpul anului, la final o sa ai mai putina munca. Ia si asta in calcul

| Vi003 a răspuns:

Fa-ti curatenie, ordine, prin camera, pune-ti o perdea noua la fereastra. Schimba ceva in camera ta, fa ceva care sa te atraga. Daca ai facut acest prim pas, restul vine de la sine: caiete ordonate, scris frumos, teme scrise corect, primele note mari, ambitie, refuzul tentatiilor si...ce mai crezi tu. Bafta, vei vedea ca nu e greu!

| Danişor a răspuns:

Relax.WW3 is coming, no more school, no more nightmares, Jk.But seriously, don't overdo it! big grin