| TwilightSaga4Ever a întrebat:

Hey! V-a placut carte "Singur pe lume"? Mie daa, desi sunt unele momente triste ca moarte lui Vitalis sau cand moara maimutica si 2 dintre caini..., dar totusi tot super e cartea! xD
Argumentati!

Răspuns Câştigător
| PetroKida a răspuns:

De Hector malot, nu?
E impresionanta straight face
E chiar superba... eu nu ma satur sa o citesc. Mi-a placut foarte mult cum sunt exprimate sentimentele copilului fata de "mama" lui Cum, ii simtea lipsa.cum nu-si dorea sa se desparta de ea. Dar si curajul cu care infrunta lucrurile
Era un copil.care desi era micut era puternic.din punct de vedere sentimental
Nu se gandea niciodata ca. Dumnezeu l-a uitat.sau ca s-ar fi saturat de viata desi era supus unor situatii foarte grele sad si el nu era destul de mare sa inteleaga chiar tot ce se intampla.
Era foarte bine descris, parca mi-l imaginam.un tanar firav. si cu ochii inlacrimati de dorul mamei lui... Dar. totodata un copil innocent care, avea o soarta.cam nedreapta.sad...

Funda?:X

5 răspunsuri:
| Geeeo21 a răspuns:

Mi-a placut mult love struck.cel mai mult atunci cand s-a reintalnit cu fata cu care s-a si casatoriitlove struck.o carte superba.o recomand oricuuibatting eyelashes

| OanaBlueEyes a răspuns:

Pe mine m`a impresionat foarte mult. Tin minte ca am citit`o in clasa a4-a si parca am si plans olk la eahee hee. Foarte frumoasa cartea, chiar merita citita :X

| MALINA_3816 a răspuns:

Da a fost super frumoasa cartea. ne expune si partea cealalta a vietii, si partile ei mai putin frumoase si ne face sa pretuim mai mult ceea ce avem si sa nu ne plangem niciodata, exista si ceva mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit-o cand eram in clasa a IV-a. Nu o mai tin bine minte ...desi majoritatea intamplarilor le stiu. Ador cartea si m-a surprins ca femeia cu acel copil bolnav pe care el l-a invatat o fabula este mama lui. Superba carte! Chiar merita citita! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA!
Este cartea mea preferata.happyhappy