| anonim_4396 a întrebat:

Heyy. Acum am terminat liceul. As vrea sa dau la facultatea de arte. Pentru ca imi place sa pictez si doar 10 aveam la desen.Mereu ma dadea profa ca si exemplu. Este adevarat ca la Arta se face multa practica si mai putin scris?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu compara notele, compara cat de buna esti pe acest drum. Si la facultate se scrie mult, sunt atatea materii pe care le vei studia. Din anul 3 se face practica cand va trebui sa predai in scoli. Asta daca vei opta modulul de pedagogie ca sa poti preda in scoli. Astfel practica in ale artei nu sunt, doar daca vrei sa faci de-al cursul anilor de studii. Intereseaza-te din anii trecuti la secretariatul facultatii unde doresti sa dai, programa si obiectivele.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"doar 10 aveam la desen"

nouăzeci și nouă la sută din elevii au zece la desen - ăsta nu e un argument. Dacă tu crezi că ești bun, inscrie-te (la concurs, fă-ți un portofoliu)

| dinaprilie a răspuns:

Multa practica..inafara de laudatul profesoarei mai ai sibalte referinte pentru facultatea de arte?