| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate recomanda cineva niște cărți de limba și literatura română ce conțin lecții care mă pregătesc pentru bac? Dacă ar conține și pagini despre gramatica limbii române, ar fi recomandarea ideală. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Manualele dupa care ai invatat (cel putin) in cei 4 ani, pentru ca gramatica ai facut-o si mai inainte.

| 시모나 a răspuns:

Mă refer la culegeri. Alte culegeri pentru pregătire, cu teste şi explicații. Daca ai idee: numele, editura şi autorii...