| tuputupu a întrebat:

Imi poate spune cineva ceva despre medicina militară? De ce da de ce nu?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca-ti place medicina si haina militara, atunci "da". Tot da, tinand seama ca facultatea o faci impreuna cu studentii civili. T Spitalele militare nu se gasesc in orice orasel, iar statul va avea grija si de casa ta, atunci toate argumentele duc spre "da". Poate fi si un nu in dreptul faptului ca toata viata vei fi sub "ordin militar", dar un medic este mult mai putin afectat de acest lucru.

| CuriousStuff a răspuns:

Prourile si contra de la medicina+
Pro: Faci mai multi bani.
Contra: Se intra extrem de greu.

| tuputupu explică:

Si cum e faza cu rezidențiatul? Am înțeles ca scot numai medicina de familie sau din astea...sunt super derutat

| Noturbusiness a răspuns (pentru tuputupu):

Pana la urma ai mai dat la medicina militară?