| StefyBoy a întrebat:

Îmi puteți da o piesă de teatru (preferabil în limba engleză) cu 8-9 personaje? Piesa trebuie jucată la școală, deci e de preferat o temă pentru toate vârstele.

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Amice, o piesă, exact așa cum ceri matale, cu 9 personaje, este „ O scrisoare pierdută".
Caută o ediție tradusă în limba engleză. Sau ceva Shakespeare sau Bernard Shaw.
Caută pe la o bibliotecă de limba engleză.
Sănătate!

| corolav a răspuns:

Dar de ce nu o compui tu?

| 3amthinking a răspuns:

Bazeazate pe ceva clasic pentru a fi pentru toate varstele : Print si cersetor, Romeo si Julieta, Cenusareasa sau altceva clasic cu o mica not adaugata de modernism si umor.

| corolav a răspuns (pentru 3amthinking):

Ai auzit matale că „Prinț și cerșetor" și „ Cenușăreasa " ar fi piese de teatru?
„Bazează-te "( deci cu cratimă), așa e corect!

| 3amthinking a răspuns (pentru corolav):

Ma refer sa o compui tu, stii?