| aBunnyMind a întrebat:

Imi puteti da niste subiecte pentru evaluarea initiala la chimie, pentru clasa a IX-a? Nu am facut mai nimic la recapitulare in clasa si Luni ne da subiectul. Din cate am inteles, nota se trece in catalog. Nu mai am caietul de anul trecut, la recapitulare am facut o singura problema. S-au publicat modelele de subiecte pentru anul acesta?

5 răspunsuri:
| LeiAdrian a răspuns:

Anul acesta am vazut ca nu se mai publica modele de subiecte pentru testele initiale pentru ca nu mai este cu 2 saptamani de recapitulare ca anul trecut iar multi profesori dau testul initial chiar de la prima ora sau de la a doua ora pentru a incepe mai repede materia. Si de ce se trece nota in catalog? La mine niciodata nu s-au trecut notele de la testele initiale in catalog.

| aBunnyMind explică (pentru LeiAdrian):

Toti profesorii au spus ca ni le trec in catalog, nici nu stiu ce sa mai cred. Liceul e Energetic Valcea, chiar ma trec fiori, nici la mine in clasa a VIII-a nu s-au trecutsad. Chiar mi-e putin teama, mai ales la mate...

| abcdefuck a răspuns:

Din cate stiam eu notele nu se trec in catalog, dar asta depinde si de profesor.Cauta pe net sau in culegeri(fa cateva exercitii de la fiecare lectie).

| ForbiddenSoul a răspuns:

Anul trecut, notele de la testele initiale nu se treceau. Anul asta, am inteles ca se va proceda la fel. So, don't worry in privinta asta. Daca vrei niste modele de teste initiale pentru a te pregati, atunci cauta pe didactic. De acolo am luat si eu anul trecut, pare-mi-se laughing.