| Boboti24635 a întrebat:

Inca din clasa 5 am probleme la biologie.Am avut note de la 5 in sus. Anul acesta ni s-a schimbat profesoara. Nimeni nu ii intelege lectiile deoarece ea ne da numai schite, nu si definitii. Doar ca acum doua zile am dat un test de 40 de minute. 8 exercitii a cate 4 subiecte, 1, 5puncte fiecare.A FOST DEZASTRU! Nu am stiut sa fac mai niciun exercitiu, cu toate ca acasa invatasem 6 ore+ ajutorul mamei. Am incercat sa stau sa calculez cam ce nota as lua, doar ca dupa tot ce stiu eu ca am facut corect, e sub 5! Sunt foarte panicata! Niciodata nu am luat o nota sub cinci si nici nu vreau. Numai la asta ma gandesc:iau 4 sau 3 sau 2 sau 1. Ughhh crying(eu la scoala am note bune, doar ca biologia m-a lovit mereu unde ma doare cel mai tare. Chestia e ca nu prea stiu cum sa le spun parintilor mei atunci cand o sa aflu ce nota am luat. Oricum, din cate am inteles de la celelalte clasa care fac orele cu profesoara asta, au spus ca vom avea cate 7-8 note. Asta e bine. Deocamdata am doi de 10 si un 8. Haide ca deja am abandonat subiectul. Asa, deci, nu stiu daca sa le spun sau nu parintilor mei. Adica daca as avea note de 10, as trece pe langa nota asta fara ca parintii mei sa isi dea sema. Am nevoie de parerea cuiva. Va rog! Sau macar daca ma puteti ajuta cu idei de cum as putea pe doamna profesoara sa nu imi dea notata aceea! Va rog!

2 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

Pai daca chiar ai rezolvat totul bine nu ai de ce sa iei aceea nota. Sau in cel
Mai rau caz daca iei nota respectiva dupa invata mai bine si ia una mai mare peste. Si ca sa fi mai linistita daca ai incredere ii poti spune mamei sau tatalui tau nu se va intampla nimic rau.