| saps a întrebat:

Imi puteti da un link pentru stabilirea paternitatii dupa grupa sanguina?
Mama-AB IV, Tatal-B 3. Ce grupa sanguina poate avea copilul lor?
VA MULTUMESC.

3 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Hai nu ne lua cu textele astea ca asta-i tema la biologie laughing tongue. sau poate ca nu...
Ai invatat de genele alele?
AB IV : La, Lb
B III : l, Lb sau Lb, Lb
Prin incrucisare, La+l = A2
Lb+l= B3
La+Lb=AB4... ai priceput? cred ca nu.

| adinaciosescu a răspuns:

Sunt trei posibilitati 1. AB IV, 2. B 3, 3. O1.

| matchpoint a răspuns:

Nu poti stabili paternitatea unui copil dupa grupa sanguina, e nevoie de ceva teste mult mai complexe, dar care se pot face si din sange, fir de par. E vorba de teste ADN. Iar grupa sanguina posibila pentru copil ti-a prezentat cami caum sta treaba. Pa