| thegodfather12 a întrebat:

Imi puteti spune, concret, ce salariu ia un politist debutant ce a iesit de pe bancile Academiei? Dar un jandarm debutant?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu putem sa-ti spunem concret, pentru ca salariile sunt secrete si nimeni nu va veni sa comenteze aici salariul lui.
Probabil ca este salariu minim pe economie, cum este pentru orice debutant, la care se pot adauga sporuri de noapte, ture, ore extra. Dar cu timpul, va creste si experinta si va creste si salariul.