| ade111 a întrebat:

Imi puteti spune o parabola foarte scurta?

16 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cauta in Biblie.

Răspuns utilizator avertizat
| Nastia a răspuns (pentru navarre):

Daca nu crezi in Dumnezeu tine-ti ideile pentru tine. daca nu in Biblie, unde poate gasi parabole? zi tu un loc.

Răspuns utilizator avertizat
| Nastia a răspuns:

Iti bati joc de lucruri pe care se vede ca nu le intelegi. 1001 de nopti sunt povesti, nu au niciun inteles ascuns.

Răspuns utilizator avertizat
| Nastia a răspuns (pentru navarre):

Daca ai fi citit Biblia inainte sa comentezi aiurea ai fi stiut ca nu e vorba de magari sau duhuri vorbitoare. tine-ti ateismul pentru tine.nu sunt o persoana care sa mearga la biserica dar ma enervez la culme cand vin unii si spun ca nu exista Dumnezeu.pe stramosul tau cine crezi ca l-a creat? crezi ca a aparut singur, asa ca prin minune? crezi ca traiesti pentru ca te descurci sau pentru ca cineva de sus te fereste sa nu te buseasca un autobuz? in fine...crezi ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| PinkTerror a răspuns (pentru Nastia):

Mie mi se pare amuzant ca tu aperi religia dar ai avatar cu un vampir. (element satanic)

dragut rau...:))

have fun and carry on

A si ca sa raspund la aceasta intrebare iti ofer acest link. cred ca te va ajuta mult. bafta.

http://www.povesticutalc.ro/povesti-Povestea-cutiei-cu-portocale.html

| Patience a răspuns (pentru navarre):

E cea mai grea carte de citit si te sustin in totalitate.Acolo gasesti cele mai multe contradictii care pot exista.Eu am citit-o de 5 ori pana acum nu am reusit sa inteleg adevaratul sens a ceea ce e scris acolo.Mai astept sa imi mai coaca putin creierul si mai citesc odata poate am vreo sansahappy

Răspuns utilizator avertizat
| Patience a răspuns (pentru navarre):

In afara de faptul ca Biblia este o carte de greu de citit nu am spus nimic.Nu sustin dar nici nu constest pentru ca in creierul meu e un adevarat razboilaughing In ultimul documentar(scuze dar nu imi amintesc cum se numea) pe care l-am vazut preotii de la Vatican, in laboratoare de stiinta, explicau tot felul de fenomene paranormale si; asta in paralel cu exorcizarile pe care catolicii le fac.Deci daca ei care ar trebui sa promoveze doar credinta vin cu dovezi care o contesta cum as putea eu sa zic "Nu domne' asa scrie in biblie asa trebuie sa fie" happy

| Nastia a răspuns:

Avatarul meu e din alt film, nu Amurg.ce treaba are actorul cu parabola?

| TychoB a răspuns:

Y=2x^2-4x+2