| Eu4EverX a întrebat:

Buna am nevoie sa scriu pe calculator un referat pentru scoala dar trebuie sa il scriu cu : â ş î etc.si nu stiu cum sa fac.ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| dolyan a răspuns:

Trimite-mi pe mailul guritadulce_4you@yahoo.com documentul fara diacritice, iar eu o sa fac restul :-) sper sa ai incredere in straini. iti spun anticipat "cu placere" :-)

11 răspunsuri:
| TzaCaNeL a răspuns:

@Lady Gaga: le-a luat dupa net

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La mine merge asa: apas Alt+Shift si apar literele cu diacritice in locul semnelor aflate pe tastatura in dreapta blocului alfabetic.

| User a răspuns:

Start -> control panel -> regional and language options -> languages -> details -> romanian -> ok -> ok

| rsn13 a răspuns:

Ce zici de diacritice.ro?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci cum a zis @paul27 iar cand ai setat la limba romana " î " il faci apasand pe tasta pe care este scris " ] ", "ş" il faci apasand pe tasta pe care este scris ";", iar "â" il faci apasand pe tasta pe care este scris "|" si " \" (aia de langa cea cu "=" si "+" )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai teodor ai ai doar in youtube e cel mai tare va spun eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lalalallallallal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă la control panel regional and language
si schimba limba

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Pai acum cum ai facut î si â? asa cum ai facut acum asa faci si atunci

| printesatha69 a răspuns:

Shift+control+semnul ^ de pe cifra 6 +a sau i=â sau î si pentru celelalt nu stiu

| yonutz94 a răspuns:

Pentru a activa aceste caractere, trebuie sa selectezi de jos din bara de start [(task-uri)(cea albastra)], de unde scrie in partea dreapta a ceasului, optiunea "EN", sa dai click pe ea si sa alegi "RO", dupa care caracterele se vor obtine dupa urmatoarele taste: "["; "]"; si cele de jos ale tastelor mentionate.