| fana1fp a întrebat:

Imi spuneti va rog ce facultati pot urma dupa terminarea liceului cu profil FILO,SN, SS, MATE INFO? Vreau sa stiu profil sami aleg la liceu dar ma intereseaza ce facultati pot urma dupa terminarea fiecaruia. Funda! Scuze de categorie dar asta e mai populata ca pe altele nu mi se raspunde.

1 răspuns:
| Anda31 a răspuns:

Parerea mea e ca daca tu vrei sa ajungi la medicina, farmacie sau ceva asemanator sa mergi pe stiintele naturii, stiinte sociale, mate info sau filologie.Sa nu faci prostia sa te duci la profil tehnic ca acolo nu mai faci din clasa a 11 a biologie, chimie sau fizica si o sa trebuiasca sa faci pregatire ca sa recuperezi materia pierduta.Filologia te poate ajuta mult la o facultate gen Litere, Limbi straine, Stiintele naturii te ajuta mult daca vrei la Medicina, Mate info la cea de Informatica sa iesi programator IT sau ceva asemanator. Mult succes :*