| ControlTheMusicLoVeMuSicFeelMusic a întrebat:

Imi ziceti, pls, o carte super, care sa nu ara continut vulgar?

Răspuns Câştigător
| Me23 Tia a răspuns:

Pai.seria amurg care este ganiala si nu are pic de chestii vulgare in ea.casa noptii care este doar putin(hai bine putin mai multicel decat amurg) vulgara.si mai este seria cartilor la cumparaturi...(ex ma dau in vant dupa cupparatiri(este prima carte si tote sunt verzi si scrise de sophie kinsella) )
astea sunt cele mai bune pe care le-am cititi(parerea mealaughing )
sper ca te-am ajutat:*

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ciresarii, toate volumele. O carte cu aventurile unor adolescenti, copii.

| georginika a răspuns:

Enigma Otiliei-George Calinescu
Cartea Mironei-Cella Serghi

| Deea a răspuns:

Ce tine de Joule Verne. Incearca "Copiii capitanului Grant" care este acum la biblioteca adevarul sau "Capitan la 15 ani". Sunt foarte bune iti zic pentru ca le-am citit pe amandoua.

| Carlene a răspuns:

Aproape toata lumea a citit Amurg... cele 4 volume!

Daca vrei le poti descarca online!

Daca vrei ti le trimit pe mess!
Da-mi un msg privat!

Este o serie plina de romantism!

Daca nu iti plac astea iti pot recomanda altceva!

| anasch a răspuns:

Dictionarul Explicativ Al Limbii Romane.

| Someone_1110 a răspuns:

Cartile lui Paul Coelho...asta daca iti plac cartile cu idei profunde...:d Incearca,, Alchmistul" si zi-mi daca ti-a placut. Pupic

| Anna_5437 a răspuns:

Incearca cei trei muschetari de alexandre dumas, seria amurg cele 4 volume...