| DaniTDCI a întrebat:

In caz de razboi Romania primeste ajutor pentru aparare? ma refer din alte tari

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Teoretic,da. Practic, nu se stie.

| RAY a răspuns:

Nu va fi nici un razboi intre Romania si alta tara, tariile din nato, ue nu au voie sa se lupte intre ele iar rusia nu o sa intr-un razboi cu Romania datorita multor motive, si ei au nevoie de Romania, sa isi vanda gazul si petrolul si Romania are nevoie, daca va fi vreun razboi va fi nuclear intre marile puteri ale lumii, asa doar vorbe atat

| Nirvanaaa a răspuns:

România este membră NATO care este o alianta politico-militara. Teoretic are dreptul de a primi sprijin militar din partea celorlalte tari membre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din partea ioropei da

| Victoria18 a răspuns:

Da, cu siguranta va lupta cineva pentru tara asta saraca si plina de coruptie... Cu o populatie mica.

| Nevroza a răspuns:

De la Americani deoarece suntem in NATO

| Stefan_Stefan_2002_hEqU a răspuns (pentru Nevroza):

Până vin Americanii suntem morți, durează o săptămâna să-și repartizeze trupele, până atunci ne ajuta celelalte țări mai apropiate, și trupele americane repartizate în acele țări, ca și trupele Americane repartizate în țara noastră.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Da.

| TheDarkDragon a răspuns:

Teoretic NATO si UE de-aia sunt, ca sa se ajute intre ele, amu practic nu se stie laughingOricum in caz de razboi intre marile puteri, cam zona unde se afla Romania o sa fie campul de lupta deci oricum pe aici vor fi toate armatele.

| Albinuța767 a răspuns:

Dacă România a ajut alte țări sigur ca va primii si ea la randul ei ajutor!

| Stefan_Stefan_2002_hEqU a răspuns:

Da,dacă ataca Rusia, numai ea poate ataca, doar daca i se pune pata într-o zi, poate, Romania va primi ajutor de la țările membre UE, și de la Americani. Unele orașe din România pot rezista războiului până la venirea ajutorului, uite, București poate rezista 1 luna in timpul unui război fara niciun ajutor, deci fara grija, până ajung Rușii in Romania deja este apărată, până vin Americanii ar dura 1 săptămâna, uită-te și tu la niste știri, documentare...in orice caz, e o întrebare ciudată.

| DaniTDCI explică (pentru Stefan_Stefan_2002_hEqU):

Nu vad de ce este o intrebare ciudata

| darrio2007 a răspuns (pentru Stefan_Stefan_2002_hEqU):

De unde scoti. mă teoriile astea? Mai ales aia cu Bucurestiul? Esti vreun analist militar? Că fața nu prea te arată.