| EvilsideofGod a întrebat:

In ce masura Carpatii i-au unit sau i-au despartit pe romani?

3 răspunsuri:
| Xname a răspuns:

Carpatii sunt niste munti foarte usor de trecut chiar cel mai usor din lume datorita trecatorilor numeroase si accesibile

| RMihai a răspuns:

Nu i-au despartit in nici o masura carpatii sunt chiar niste munti unsor de trecut, chiar luni am vb la istorie despre asta, depide de cei care au stat inainte de a fi romania...rusi in moldova turci in sud germani -unguri in transilvania...

| Mihai_Tanase_1998 a răspuns:

In ce masura Carpatii i-au unit sau i-au despartit pe romani